Dlaczego warto używać termowizji podczas polowania?

LUNETA TERMOWIZYJNA INFIRAY SAIM SCH50

Nocne polowanie wymaga od nas pełnego skupienia, jednak w nocy nie widzimy tak dobrze, jak większość zwierząt. Luneta termowizyjna staje się koniecznością, jeśli chcesz widzieć swój cel w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Możliwość dokładnego widzenia zwierząt w nocy sprawi, że nocne polowania będą jeszcze bardziej udane.

Dlaczego warto używać termowizji podczas polowania?

Termowizja to imponująca technologia, a jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz własnej lunety termowizyjnej, oto kilka ważnych rzeczy do rozważenia.

Z termowizją zobaczysz zwierzę szybciej, niż ono zobaczy ciebie. Co więcej, z lunetą termowizyjną będziesz w stanie obserwować z daleka nocne zwyczaje zwierząt. Luneta termowizyjna pomoże ci wykryć cel niezależnie od ilości i dostępności źródeł światła w okolicy. 

Termowizja przyda się również dla bezpieczeństwa. W dziczy nigdy nie wiadomo, kiedy zwierzę może podejść zbyt blisko. W takich momentach musimy mieć dobry widok na otoczenie. 

Lunety termowizyjne są również trwałym sprzętem, a to oznacza, że możesz ich używać w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z deszczem, mgłą czy ciemnością — te niezawodne narzędzia będą działać zgodnie z oczekiwaniami.

Czynniki, które musisz wziąć pod uwagę przy zakupie lunety termowizyjnej

Teraz gdy już znasz powody, dla których warto zaopatrzyć się w lunetę termowizyjną, nadszedł czas, aby przyjrzeć się im bliżej. Nie wszystkie lunety mają te same specyfikacje, więc omówmy główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. W ten sposób będziesz mógł dokonać świadomego wyboru i otrzymać świetny produkt, który sprawdzi się na niejednym polowaniu.

Przy wyborze lunety najważniejsze są parametry techniczne — pole widzenia, obiektyw oraz powiększenie. Następnie pora na ocenę wagi i wyglądu. Jeśli urządzenie jest zbyt duże lub ciężkie, istnieje ryzyko, że stanie się nieporęczne. Wybierz termowizor, z którym będziesz czuł się komfortowo. Lekka konstrukcja sprawi, że praca z urządzeniem będzie bardziej komfortowa. 

Czas pracy na baterii jest bardzo ważną kwestią — im więcej, tym lepiej. Urządzenie, które wymaga ciągłego ładowania, będzie tylko kłopotem. Dlatego modele, które posiadają trwałe, bądź dodatkowe akumulatory, są najlepszym wyborem.

Jeśli zamierzasz polować w nocy, potrzebujesz dobrej lunety termowizyjnej. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany model jest dla ciebie — umów się na test i prezentację urządzenia. Jesteśmy pasjonatami, którzy korzystają z tego sprzętu na co dzień. Organizujemy darmowe prezentacje termowizji i noktowizji. Sprzęt testujemy w naturalnych warunkach.

Sprawdź naszą ofertę

Zapewnimy doradztwo i fachową pomoc merytoryczną, zarówno podczas wyboru sprzętu termowizyjnego, noktowizyjnego oraz odpowiednich akcesoriów. Zaufało nam już wielu zadowolonych klientów, a ich satysfakcja jest najlepszą wizytówką jakości naszej pracy. Zapraszamy również na prezentację sprzętu w terenie, która pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu.

FILTROWANIE:

Marka

Typ wyświetlacza

NETD

Odświeżanie

Rozdzielczość sensora

Logowanie

Zaloguj się do swojego konta

 
Nie dodałeś jeszcze żadnych produktów do porównania.