Luneta termowizyjna, czy noktowizyjna? — Sprawdź co zabrać ze sobą na polowanie

th50 infiray

Podczas polowania w nocy musisz dokładnie zidentyfikować cel — w końcu chcesz upolować zwierzynę, a nie drugiego człowieka. W polowaniu pomoże ci luneta termowizyjna lub luneta noktowizyjna, wybór zależy przede wszystkim od warunków i środowiska w jakim polujesz.

Termowizor

Termowizory mogą z łatwością wykrywać zwierzęta i poruszające się obiekty z dużej odległości, niezależnie od tego, czy jest to dzień, czy noc. Wykrywanie lunety termowizyjnej jest lepsze niż w lunetach noktowizyjnych. Termowizja pomoże ci w każdej pogodzie — z wyjątkiem ekstremalnie niskich temperatur.

Należy jednak pamiętać, że termowizje renderują obrazy czarno-białe lub w odcieniach wielu kolorów, co może być mylące dla myśliwych i strzelców, jeśli w obszarze docelowym znajdują się inne poruszające się obiekty.

Luneta noktowizyjna

Lunety noktowizyjne mogą renderować obrazy o wyższej rozdzielczości niż lunety termowizyjne. Wykorzystują źródła światła otoczenia lub podczerwień, aby pomóc Ci widzieć w ciemności. Dzięki noktowizji łatwo wykryjesz zwierzynę, nawet jeśli w pobliżu są inne poruszające się obiekty, a to wszystko dzięki niemal rzeczywistemu obrazowi.

Niestety podczas złej pogody możesz gorzej widzieć swój cel — tym bardziej jeśli jest on zakamuflowany lub chowa się za przeszkodą. Jeśli w pobliżu będzie słabe oświetlenie, użytkownicy lunet noktowizyjnych potrzebują oświetlacza podczerwieni, aby móc widzieć w ciemności. Co więcej, urządzenia noktowizyjne są wrażliwe na światło i mogą ulec uszkodzeniu w wyniku ekspozycji na jasne światło.

Co zabrać ze sobą na polowanie? 

Zarówno lunety termowizyjne jak i noktowizyjne świetnie sprawdzają się w swoich zastosowaniach. Lunety termowizyjne są dobre do wykrywania i mogą być używane w prawie każdych warunkach. Z drugiej strony lunety noktowizyjne generują znacznie lepszy obraz.

Wybór zależy od ciebie i twoich potrzeb. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz — życzymy ci udanego polowania!

Sprawdź naszą ofertę

Zapewnimy doradztwo i fachową pomoc merytoryczną, zarówno podczas wyboru sprzętu termowizyjnego, noktowizyjnego oraz odpowiednich akcesoriów. Zaufało nam już wielu zadowolonych klientów, a ich satysfakcja jest najlepszą wizytówką jakości naszej pracy. Zapraszamy również na prezentację sprzętu w terenie, która pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu.

FILTROWANIE:

Marka

Typ wyświetlacza

NETD

Odświeżanie

Rozdzielczość sensora

Logowanie

Zaloguj się do swojego konta

 
Nie dodałeś jeszcze żadnych produktów do porównania.