Monokular — Czym jest i jakie ma zalety?

kamera termowizyjna Monokular termowizyjny InfiRay UH50

Monokular to rodzaj teleskopu, który powiększa oddalone obiekty za pomocą zakrzywionych soczewek lub zwierciadeł, które gromadzą i skupiają światło wytwarzając obraz. Taka luneta posiada tylko jeden okular, jest bardziej kompaktowa, lżejsza i bardziej ekonomiczna niż większe lunety.

Najważniejszymi rzeczami w specyfikacji monokularu to zakres powiększenia i wielkość obiektywu. Soczewka obiektywu to okular znajdujący się najdalej od oka. Jego średnica jest mierzona w milimetrach. Im większa soczewka obiektywu, tym lepiej zbiera światło, zapewniając jaśniejszy obraz. Jednak jakość soczewki monokularu ma większe znaczenie dla przejrzystości obrazu. Ponadto im większa soczewka obiektywu, tym większy monokular.

Zastosowania monokularu:

Jedną z największych zalet monokularu jest rozmiar. Lunety są kompaktowe i lekkie. Wiele monokularów zmieści się w twojej kieszeni i chociaż istnieją kompaktowe lornetki kieszonkowe, jakość jest zwykle znacznie ograniczona.

Lunety przydadzą się podczas:

  • Wędrówki
  • Kempingu
  • Polowania
  • Żeglarstwa
  • Specjalistyczne lornetki, takie jak noktowizory i termowizory są używane w organach ścigania i zastosowaniach wojskowych, zwłaszcza podczas obserwacji lub poszukiwania podejrzanych w ciemności

Zalety monokularu:

  • Ze względu na swój rozmiar wędrowcy, turyści z plecakiem i wczasowicze mogą je łatwo przenosić
  • Ponieważ patrzysz tylko jednym okiem, nadal masz bardzo szerokie pole widzenia i jesteś świadomy tego co dzieje się wokół ciebie
  • Lunety są bardzo łatwe w użyciu dzięki prostej regulacji ostrości
  • Większość monokularów można obsługiwać jedną ręką

Takie urządzenie świetnie się sprawdzi podczas przygód na świeżym powietrzu — myśliwi oraz obserwatorzy ptaków lub dzikiej przyrody, którzy muszą prowadzić zwiad przez długi czas, będą czuć się bardziej komfortowo, używając monokularu.

Jeśli nie jesteś pewien, czy dany produkt jest dla Ciebie — umów się na test i prezentację urządzenia. Jesteśmy pasjonatami, którzy korzystają z tego sprzętu na co dzień. Organizujemy darmowe prezentacje termowizji i noktowizji. Sprzęt testujemy w naturalnych warunkach. Zadzwoń i umów się na test, pomożemy ci w wyborze – tel. 730 015 853.

Zapoznaj się z nasza ofertą monokular.

Sprawdź naszą ofertę

Zapewnimy doradztwo i fachową pomoc merytoryczną, zarówno podczas wyboru sprzętu termowizyjnego, noktowizyjnego oraz odpowiednich akcesoriów. Zaufało nam już wielu zadowolonych klientów, a ich satysfakcja jest najlepszą wizytówką jakości naszej pracy. Zapraszamy również na prezentację sprzętu w terenie, która pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu.

FILTROWANIE:

Marka

Typ wyświetlacza

NETD

Odświeżanie

Rozdzielczość sensora

Logowanie

Zaloguj się do swojego konta

 
Nie dodałeś jeszcze żadnych produktów do porównania.