Porównanie termowizorów obserwacyjnych InfiRay AFFO

InfiRay Affo AL19 nightvision termowizor

InfiRay wypuścił na rynek serie monokularów obserwacyjnych AFFO. Są to kieszonkowe termowizory, które posiadają niezbędne funkcje i są bardzo wygodne w użytkowaniu, a to wszystko dzięki kompaktowej obudowie i nowoczesnym rozwiązaniom. Seria składa się z czterech modeli — AP09, AP13, AL19 oraz AL25.

Wspólną cechą termowizorów z serii AFFO, jest doskonała optyka, która zapewnia ostry i kontrastowy obraz. Każdy model posiada sensor o wysokiej wydajności, który jest odpowiedzialny za doskonałą widoczność szczegółów, nawet w całkowitej ciemności oraz przy trudnych warunkach pogodowych.

Jedną z największych zalet termowizorów AFFO jest ich rozmiar. Monookulary są kompaktowe i lekkie. Cała seria InfiRay AFFO posiada dalmierz stadiametryczny, który oszacowuje przybliżoną odległość do obiektu oraz funkcję „Hotspot tracking”, która umożliwia użytkownikowi śledzenie najgorętszego obiektu na obrazie. Kolejną, bardzo przydatną funkcją jest tryb „Picture in Picture” — pozwala on na oglądanie powiększonego obrazu, razem z obrazem głównym — urządzenie pokaże ci część konkretnego obrazu, który zostanie dwukrotnie powiększony. Tryb podświetlania ciepłego celu zapewnia lepsze możliwości podświetlania obiektów dzięki większej liczbie opcji.

Warto wspomnieć również o długiej żywotności baterii. Zastosowane elementy o małej mocy zapewniają wystarczający czas pracy w każdym z dostępnych modeli. Dzięki możliwości zewnętrznego zasilania wystarczy podłączyć kamerę do powerbanka, dzięki czemu wydłużymy czas pracy do paru godzin.  

Każdy termowizor z serii AFFO posiada wbudowaną pamięć do przechowywania zdjęć i nagrań wideo oraz wbudowany moduł Wi-Fi, który obsługuje połączenie z aplikacją InfiRay Outdoor. Połączenie z aplikacją oferuje szereg możliwości, takich jak przechowywanie zdjęć i filmów itp.

Termowizor InfiRay AFFO — Główne różnice między modelami

Każdy termowizor z serii różni się przede wszystkim rozmiarem obiektywu. Rozmiar obiektywu ma wpływ na zasięg detekcji i jakość otrzymanego obrazu, dlatego tak ważne jest określenie twoich potrzeb przed wybraniem odpowiedniego termowizora. Oprócz obiektywu, możemy zauważyć różnice w rozdzielczości sensora i odświeżania —  InfiRay AFFO AP09 oraz AFFO AP13 posiada sensor o rozdzielczości 256×192 i odświeżanie 25 Hz, natomiast AFFO AL19 i AFFO AL25 posiadają sensor o rozdzielczości 384×288 i odświeżanie obrazu 50 Hz.

Niezależnie od modelu — mówimy o tym samym sensorze 12um Vox, który gwarantuje żywe kolory i wyjątkowy poziom kontrastu. Najistotniejszą różnicą będzie oczywiście zasięg detekcji. W przypadku serii termowizorów AFFO, największy zasięg detekcji posiada model AFFO AL25.

Termowizory InfiRay AFFO — Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Urządzenia z serii AFFO posiadają solidną obudowę z odpornością w klasie IP67, dlatego pozwalają na pracę w niekorzystnych warunkach, takich jak deszcz, mgła, czy śnieg. Termowizor jest również odporny na opady atmosferyczne oraz pył.

To nie wszystko — seria AFFO może pracować w skrajnych temperaturach od -20°C do 55°C, a dzięki wyjątkowo długim czasie pracy na baterii, możesz być pewien, że termowizor nie wyłączy się podczas twoich obserwacji. 

Termowizory z serii AFFO świetnie sprawdzą się podczas polowania i długich obserwacji. Jeśli nie wiesz, który model będzie idealny dla Ciebie, umów się na test i prezentację urządzenia. Jesteśmy pasjonatami, którzy korzystają z tego sprzętu na co dzień. Organizujemy darmowe prezentacje termowizji i noktowizji. Sprzęt testujemy w naturalnych warunkach. Zadzwoń i umów się na test, pomożemy ci w wyborze – tel. 730 015 853.

Sprawdź naszą ofertę

Zapewnimy doradztwo i fachową pomoc merytoryczną, zarówno podczas wyboru sprzętu termowizyjnego, noktowizyjnego oraz odpowiednich akcesoriów. Zaufało nam już wielu zadowolonych klientów, a ich satysfakcja jest najlepszą wizytówką jakości naszej pracy. Zapraszamy również na prezentację sprzętu w terenie, która pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu.

FILTROWANIE:

Marka

Typ wyświetlacza

NETD

Odświeżanie

Rozdzielczość sensora

Logowanie

Zaloguj się do swojego konta

 
Nie dodałeś jeszcze żadnych produktów do porównania.