Wybór lunety termowizyjnej — Część 2 — Na co zwrócić uwagę? 

infiray tube tl35 v2

Jeśli chcesz kupić idealną lunetę termowizyjną, najpierw musisz szczegółowo przeanalizować rynek. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z niektórymi z najważniejszych funkcji. Wydanie tysięcy złotych na najdroższe urządzenie pod wpływem impulsu nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem. Wybierz urządzenie pod swoje potrzeby, które będzie ci dobrze służyć przed długi czas. Wszystko zależy od tego, jak zamierzasz korzystać z kamery termowizyjnej i jaki rodzaj kamery termowizyjnej kupisz.

Funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze lunety termowizyjnej:

Powiększenie

Większość lunet termowizyjnych zawiera szczegółowe informacje dotyczące ich optymalnych odległości powiększenia.

Rodzielczość sensora 

Musisz wiedzieć, jaka jest rozdzielczość sensora — to jeden z najważniejszych parametrów sprzętu, jeśli nie najważniejszy. W wielu aspektach to on decyduje o koszcie urządzenia, a od tego parametru zależą widoczne efekty działania.

Czas pracy na baterii

Dobrej jakości luneta termowizyjna może oferować czas pracy na baterii przez blisko 8 godzin po jednym naładowaniu. Zwróć uwagę, z jakimi akumulatorami jest dostarczane urządzenie. Pamiętaj, że bateria jest tą „wrażliwą” częścią urządzenia. Boi się wilgoci i słabiej pracuje w temperaturach poniżej zera.

Akcesoria

Bez wątpienia, gdy staniesz się właścicielem lunety termowizyjnej, będziesz potrzebował do niego akcesoriów. Oprócz kabli, pokrowców, futerałów i pasków transportowych istnieje wiele innych dodatków, które na pewno będziesz chciał kupić lub posiadać je już w momencie zakupu sprzętu.

Sprawdź naszą ofertę

Zapewnimy doradztwo i fachową pomoc merytoryczną, zarówno podczas wyboru sprzętu termowizyjnego, noktowizyjnego oraz odpowiednich akcesoriów. Zaufało nam już wielu zadowolonych klientów, a ich satysfakcja jest najlepszą wizytówką jakości naszej pracy. Zapraszamy również na prezentację sprzętu w terenie, która pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu.

FILTROWANIE:

Marka

Typ wyświetlacza

NETD

Odświeżanie

Rozdzielczość sensora

Logowanie

Zaloguj się do swojego konta

 
Nie dodałeś jeszcze żadnych produktów do porównania.